Dvigubo odos prausimo metodas
Ne paslaptis, kad būtent teisingas veido odos prausimas yra pagrindinė sveikos ir gražios odos sąlyga. Veido odos prausimas - ne tik higiena, tai - esminis žingsnis, kuris ir sąlygos ar po prausimo naudojamos odos priežiūros priemonės tinkamai atliks savo darbą.
Nerekomenduojame prausiklių su mechaninėmis dalelėmis (scrub) ar veido šepečių - šios prausimo priemonės nenuvalys jūsų veido geriau ir tikrai didelė tikimybė, kad sudirgins veido odą, netolygiai ją šveičiant. Tai ypač aktualu odoms, kurios kenčia nuo aknės ir rožinės. Mechaninės dalelės gali išnešioti aknę po visą veido odos perimetrą, tą patį gali sąlygoti ir prausimosi šepečiai, ypač jei nedažnai ir nereguliariai keičiami, kad užkirsti kelią bakterijų dauginimuisi; per stiprus veido prausimas gali išbalansuoti ir taip jautrią odą, sutrikdyti rūgščių pusiausvyrą, netolygiai ją nuprausiant ir traumuojant. Negyvas odos ląsteles rekomenduojame šalinti naudojant rūgštis, kurios švelniai ir tolygiai nutirpdo būtent negyvąjį odos sluoksnį. Veido odos prausimas nėra veido eksfoliacija! Prausimo paskirtis - nuplauti makiažą, SPF produktus, dienos bėgyje susikaupusius nešvarumus ir paruošti odą efektyviai priimti kitus priežiūros produktus.
Kuo ypatingas dvigubo prausimo metodas?
Dvigubo veido odos prausimo metodo ištakos - Azijoje, ypač šis prausimosi metodas populiarus Japonijoje ir Pietų Korėjoje. Šiose šalyse praktikuojamas dvigubo odos prausimo metodas skiriasi tik taikomos technikos subtilybėmis, tačiau savo esme, naudojamomis priemonėmis ir rezultatu praktiškai nesiskiria.
Dvigubas veido odos prausimas - tai 2 žingsnių odos prausimas su aliejiniu prausikliu ir vandens pagrindo prausikliu. Aliejinis prausiklis pašalina riebalinės kilmės produktus, tokius, kaip makiažo priemonės, SPF produktai, veido sebumas; o vandens pagrindo prausiklis - likusius nešvarumus, prakaitą, o po aliejinio prausiklio nelikus pagrindinio nešvarumų barjero - itin gerai pašalina nešvarumus ir išvalo gilesnius odos sluoksnius, veido odos poras.
Pagrindinė šio prausimo metodo nauda - itin švari, švelniai nuvalyta, nesudirgusi oda ir reikšmingai geresnė po prausimosi naudojamų veikliųjų medžiagų absorbcija į odą. Svarbu naudoti švelnias prausimosi priemones, odos prausimo metu pernelyg netrinti odos - nėra tikslo nušveisti odą, o tik nuplauti nešvarumus. Daugiametė asmeninė ir klientų praktika bei dar didesnis skaičius išbandytų produktų ir naujovių - neradome efektyvesnio prausimosi metodo praktiškai visiems odos tipams.
Išbandykite šį odos prausimo metodą bent 10 vakarų - įsitiksite ir džiaugsitės pašviesėjusia, švaresne ir skaistesne oda bei pagerėjusiu po prausimosi naudojamų kosmetikos priemonių poveikiu.
Kaip teisingai prausti veidą dvigubo prausimo metodu?
- 1 prausimosi žingsnis - aliejinis prausiklis. Arbatinį šaukštelį aliejinio prausiklio paskirstykite delnuose ir įmasažuokite sausą veidą. Delnai turi lengvai slysti veido paviršiumi; jei šio aliejinio prausiklio kiekio trūksta, naudokite šiek tiek daugiau. Prieš tai veido nereikia nuprausti ar kitaip nuvalyti - būtent aliejinis prausiklis suriš visus riebalinės kilmės nešvarumus veido odos paviršiuje ir taip lengvai juos pašalinsite. Galima įmasažuoti ir akių sritį, jei akys nėra itin jautrios. Tuomet sudrėkinkite delnus šiltu valdeniu ir prauskite veidą, kol atsiras pienelis, vis nuskalaudami rankas šiltu vandeniu. Atkreipkite dėmesį į vandens temperatūrą - vanduo neturi būti per karštas. Nuplaukite veidą keletą kartų, šluostyti nereikia. Nesibaiminkite, kad aliejinis prausiklis ir veido paviršiuje esantys nešvarumai susigers į veido odą - aliejinio prausiklio molekulinė masė pernelyg stambi, kad taip nutiktų. Šio žingsnio prausimosi trukmė - iki 2 minučių;
- 2 prausimosi žingsnis - vandens pagrindo prausiklis. Po aliejinio prausiklio nuskalavimo, valdens pagrindo prausiklį paskirstykite delnuose, kol atsiras pienelis ar švelnios putos ir juo įmasažuokite drėgną veidą. Švelniais, bet energingais judesiais paskirstykite ant veido, kaklo, pernelyg nespauskite veido. Gerai nuskalaukite šiltu vandeniu, prausimą užbaikite vėsiu vandeniu. Japonijoje naudojama tokia vandens pagrindo prausiklio technika: po aliejinio prausimo žingsnio, nedidelis kiekis vandens pagrindo prausiklio uždedama ant plaušinės, kurią maigant ir spaudant "pagaminamos" tirštos putos. Plaušinė turėtų būti tinklelio struktūros ir trinama bei spaudoma tol, kol putos tampa pakankmai tirštos, t. y. prisipildo oro burbuliukų. Tuomet šios putos išspaudžiamos iš plaušinės į delnus ir jomis padengiamas veidas. Putomis padengtas veidas netrinamas, o labai švelniais pirštų pagalvėlių judesiais patapšnojamas, kad deguonis prausiklio putose nebūtų išstumtas, o atliktų odos prisotinimo deguonimi ir nešvarumų surinkimo funkciją. Veidas nuprausiamas nepilant vandens pliūpsnių ant veido, o švelniai delnais valant putas, nuo nosies šonų ausų link, delnus vis nuskalaujant šiltame vandenyje, užbaigiant vėsesniu vandeniu. Šio žingsnio prausimosi trukmė - apie 1 minutė.
Gali susidaryti įspūdis, kad toks veido prausimo metodas trunka visą amžinybę, tačiau įpratus, tai užtruks vos kelias minutes.
Svarbu žinoti, kad po prausimosi, nereikėtų veido trinti rankšluoščiu, o švelniai nuspausti drėgmę nuo veido paviršiaus. Veidą po prausimosi 3 minučių bėgyje reikia tepti rūgštiniu eksfoliantu ir/arba drėkinamuoju toneriu. Dermatologai pataria veidą po prausimosi sudrėkinti būtent 3 minučių bėgyje, kad oda nedehidratuotų gilesniuose sluoksniuose.
Mitai apie dvigubo odos prausimo metodą
Yra daugybė mitų ir nepagrįstų baimių šio veido prausimo metodo atžvilgiu. Pabandykime objektyviai peržvelgti šiuos mitus:
- Aš nenaudoju makiažo, todėl man šis metodas nėra reikalingas. Deja, tai - netiesa. Riebalai odos paviršiuje - ne tik makiažo priemonės, bet ir mūsų odos natūraliai išskiriami riebalai, taip pat kasdien naudojami produktai su SPF nuo žalingų UVA, UVB spindulių. Šiuos riebalinės kilmės nešvarumus dienos pabaigoje daug švelniau ir efektyviau nuplaus būtetnt aliejinis prausiklis. Aliejiniu prausikliu pašalinus riebalinės kilmės nešvarumus, vandens pagrindo prausiklis daug efektyviau nuplaus odą nuo kitų nešvarumų ir prasiskverbs į gilesnius odos sluoksnius, padarys taip trokštamą poveikį veido odos poroms.
- Mano oda riebi ar mišri - man nereikia dar vieno riebalų pagrindo produkto. Netiesa! Šis mitas turbūt pats populiariausias, tačiau būtent reibiai odai, kuri natūraliai gamina daug sebumo, labiausiai reikia aliejinio prausimo žingsnio. Aliejinis prausiklis efektyviau suriš riebalinį nešvarumų sluoksnį veido paviršiuje, o vandens pagrindo prausiklis geriau atliks savo darbą, kai didelė dalis riebalinės kilmės nešvarumų bus pašalinta.
- Mano sausai odai nereikia vandens pagrindo prausiklio - jis išsausins. Odos išsausėjimas ir sudirgimas be kita ko, yra susijęs ir su netinkamomis, pernelyg agresyviomis priežiūros priemonėmis. Dvigubo odos prausimo metodo esmė - pasiekti puikų odos prausimosi rezultatą su švelniomis prausimosi priemonėmis. Aliejinis prausiklis visiškai nesausina odos, o švelnus vandens pagrindo prausiklis leis efektyviai, bet tausojančiai nuplauti likusius nešvarumus. Taip pat svarbi ir prausimosi technika: jei po aliejinio prausimosi žingsnio netrinsite veido tiesiog pasitepus prausikliu, o prausiklį paskirstysite rankose iki atsiras putos ar pienelis ir švelniai prausite veidą, odos sudirgimo tikimybė - minimali. Sausai ar dehidratuotai odai taip pat itin svarbu geras nuvalymas - maitinamieji ir drėkinamieji produktai įsigers daug geriau.
- Dvigumas prausimas per stipriai nuvalys mano odą (over-cleanse). Tiesa, kad įmanoma pernelyg stipriai nuvalyti odą, galima sakyti - "perprausti". Tačiau tai negalioja švelnaus prausimosi, su švelniomis priemonėmis, atveju. "Perprausimas" labiausiai siejasi su prausikliais, kuriuose yra agresyvių prausimo ingredientų ar mechaninių dalelių (scrub). Aliejinis prausiklis - itin švelnus odai, aliejiniu prausikliu nėra pašalinami jūsų odos lipidai ir keramidai, ko neužtikrina agresyvūs prausikliai, o pašalinus natūralius odos lipidus, oda sudirgsta. Aliejinis prausiklis suriša tik odos paviršiuje esančius riebalinės kilmės nešvarumus, dėl ko antrame prausimosi žingsnyje pakanka naudoti itin švelnų vandens pagrindo prausiklį. Naudojant vieną priemonę, geram prausimo efektui užtikrinti gali būti naudojami agresyvūs ingredientai, nes švelnaus prausiklio gerai nuplauti visus nešvarumus, gali tiesiog nepakakti. Tinkamai pasirinkus vandens pagrindo prausiklį, po dvigubo prausimosi oda liks tik švaresnė, o ne išsausėjusi ar pernelyg stipriai nuprausta.
- Ar reikia su prauskliu prausti odą ryte? Šią temą analizavome ilgai ir šiandien esame apsisprendę - nereikia. Pakaks ryte nusiprausti veidą vandeniu ir drėkinti 3 minučių bėgyje. Dėl rytinio veido odos prausimo su prausimosi priemonėmis vis dar vyksta aktyvi diskusija, tačiau, jei jūsų oda sausa, dehidratuota, normali ir neturite iššūkių dėl aknės, ryte rekomenduojame tik vandenį. Jei oda itin riebi, stipri aknė ir nakties metu gaminasi labai daug sebumo, tikėtina, kad be prausiklio neišsiversite, tačiau - pabandykite bent savaitę rytais odą prausti tik su vandeniu, turime praktikos, kai mišri oda adaptuojasi ir net susireguliuoja sebumo gamybos balansas.